Jeanneauklubben

  • Forstørr
  • Standard skriftstørrelse
  • Forminsk
Feil
  • Feil ved lasting av nyhetsmatingsdata.
Hjem Nyheter Motortreffet - tips og triks

Motortreffet - tips og triks

E-post Skriv ut PDF

Torsdag 20. september inviterte Jeanneauklubben til motorkurs hos Seatronic i Moss. Som tidligere stilte vår svært kunnskapsrike motorekspert Ivar Walberg opp og gav oss en innføring i vinterkonservering, vedlikehold, feilsøking og tips til å unngå kjente og ukjente motorproblemer. Ivar har jobbet med Yanmar motorer i 30 år, så det er svært få spørsmål han ikke kan svare på.

Det var også svært gledelig å se engasjementet og det store oppmøtet, samt at flere av klubbens nye medlemmer stilte opp denne gang. Vi håper våre nye medlemmer finner seg godt til rette i klubben, og får glede av miljøet og arrangementene i tiden fremover.

I tillegg fikk vi storfint besøk fra det store utland, der Jimmy Johanson og Claes Samuelsson fra Orust Yacht Service stilte opp for å svare på alle mulige spørsmål om båt og vedlikehold. Disse to har lang erfaring fra bransjen, og har nå overtatt det gamle Najadverftet på Henån. Som en del av Jeanneauklubbens ekspertpanel, er de åpne for å dele av sin erfaring med klubbens medlemmer. Absolutt en tjeneste som bør benyttes, og har man store eller små reparasjoner og modifikasjoner på gang, kan Orust Yacht Service være en aktuell kandidat for jobben.

Klubben vil samtidig få takke Seatronic med Lars Jørgen Kopperud i spissen for velvilje og lån av lokaler. De stilte med både kaffe, ferske bakervarer og en mengde gode tilbud, noe som ble tatt godt i mot av medlemmene som var til stede.

Praktiske tips

For de som ikke fikk anledning til å delta denne gang, gjengir vi her de viktigste punktene som Ivar gikk igjennom. Husk uansett alltid å sjekke manualen for din motor med tanke på intervaller og eventuelt modellspesifikke krav.

- For nye motorer krever Yanmar at det skal utføres førstegangsservice ved godkjent verksted innen motorens første 50-100 driftstimer. Dette for at garantien skal være gyldig. Husk å få kvittering og/eller stempel i serviceheftet.

- Bytt olje om høsten og ikke vent til våren. Brukt olje inneholder større mengder syre som tærer på motoren om den blir stående for lenge.

- Dieselfilteret bør byttes hver høst. Klubbens tidligere teknisk koordinator Svein Gretland anbefaler Racor-filtre, med egen pumpe og se-glass.

- Sjekk impelleren med jevne mellomrom. Som en god regel kan det anbefales å bytte denne årlig.

- Skruene på eksosmanifolden på YM-motorer kan løsne, og bør derfor etterstrammes for å unngå eksoslekasje.  

- På spesielt eldre motorer har man erfart at startereleet kan bli ødelagt. Det gjør at starteren vil gå kontinuerlig selv om motoren er i gang, og den kan da i verste fall brenne. Selv om årsaken ikke er entydig, skyldes dette ofte at noe ligger og vibrerer i nærheten av releet (feks. slanger, kabler etc.).

Svein Gretland kunne her tipse om at enkelte medlemmer har opplevd problemer med dårlige kabler mellom starterpanelet og starteren. Dette kan gjøre at starteren ikke virker skikkelig. På Jeanneauklubbens nettside finnes det en artikkel om dette, der det anbefales å skifte til bedre kabler.

- Giroljen bør sjekkes like ofte som motoroljen, og bør uansett skiftes hvert 3-4 år. For å sjekke nivået kan det anbefales å merke peilepinnen med skolekritt. Når oljen skal skiftes, finner man en egen liten tappeskrue under girhuset.

- Yanmar anbefaler i sine manualer at dysene sendes til autorisert verksted etter 250 timer/1 år for å sjekke dysetrykk og injeksjonsmønster. Dette er normalt ikke nødvendig, men kan anbefales å gjøre etter 1000 timer/4 år. Så lenge motoren går jevnt, er det som regel ikke problemer med dysene.

- Ventilene bør justeres etter ca 50 timer, da disse ofte kan være trange.

- På enkelte motorinstallasjoner har man sett problemer med motorfestene. Sjekk derfor at det er omtrent samme avstand på alle spaltene, hvis ikke kan gummilabbene "kollapse".

- Motoren skal ikke vibrere på tomgang (ca 700 o/min). Hvis det er tilfellet, er trolig opprettingen feil.

- Mange nye båteiere har oppdaget at motoren er påført blå silikatholdig kjølevæske. Dette gjøres fra fabrikk, og er i ølge Lars Jørgen Kopperud hos Seatronic i henhold til kravene for Yanmar Europe. Yanmar Norge krever imidlertid at nye motorer skal ha (rød) silikatfri kjølevæske. Liste over godkjente kjølevæsker finnes på Yanmar Norges hjemmeside. Om man har en motor med feil type, bør dette derfor byttes snarest. Systemet må i så fall renses skikkelig før man påfører ny kjølevæske. Husk også at ulike typer kjølevæske aldri skal blandes.

Ved vinterkonservering er det imidlertid ikke noe problem å bruke blå frostvæske på saltvannssiden av kjølevannssystemet.

Til slutt vil den motorukyndige forfatteren, etter sine frie hukommelse, gjerne minne om viktigheten av å sjekke snasafjosen daglig gjennom sesongen. Denne ligger som kjent ved siden av donglekjasen, og bør skiftes regelmessig. Det kan samtidig være lurt å kombinere dette med en inspeksjon av rokleknåsa. Skaff deg gjerne en dobbel verktøyforlenger, og et par grønne overledninger, så blir jobben enklere.

Det skjer på motorkurs:

Borte

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tittei!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Foto: Grete Karin Granholt

 

 

 

Praktiske tips

For de som ikke fikk anledning til å delta denne gang, gjengir vi her de viktigste punktene som Ivar gikk igjennom. Husk uansett alltid å sjekke manualen for din motor med tanke på intervaller og eventuelt modellspesifikke krav.

- For nye motorer krever Yanmar at det skal utføres 1. gangsservice ved godkjent verksted innen motorens første 50-100 driftstimer. Dette for at garantien skal være gyldig. Husk å få kvittering og/eller stempel i serviceheftet.

- Bytt olje om høsten og ikke vent til våren. Brukt olje inneholder større mengder syre som tærer på motoren om den blir stående for lenge.

- Dieselfilteret bør byttes hver høst. Klubbens tidligere teknisk koordinator Svein Gretland anbefaler Racor-filtre, med egen pumpe og se-glass.

- Sjekk impelleren med jevne mellomrom. Som en god regel kan det anbefales å bytte denne årlig.

- Skruene på eksosmanifolden på YM-motorer kan løsne, og bør derfor etterstrammes for å unngå eksoslekasje.  

- På spesielt eldre motorer har man erfart at startereleet kan bli ødelagt. Det gjør at starteren vil gå kontinuerlig selv om motoren er i gang, og den kan da i verste fall brenne. Selv om årsaken ikke er entydig, skyldes dette ofte at noe ligger og vibrerer i nærheten av releet (feks. slanger, kabler etc.).

Svein Gretland kunne her tipse om at enkelte medlemmer har opplevd problemer med dårlige kabler mellom starterpanelet og starteren. Dette kan gjøre at starteren ikke virker skikkelig. På Jeanneauklubbens nettside finnes det en artikkel om dette, der det anbefales å skifte til bedre kabler.

- Giroljen bør sjekkes like ofte som motoroljen, og bør uansett skiftes hvert 3-4 år. For å sjekke nivået kan det anbefales å merke peilepinnen med skolekritt. Når oljen skal skiftes, finner man en egen liten tappeskrue under girhuset.

- Yanmar anbefaler i sine manualer at dysene sendes til autorisert verksted etter 250 timer/1 år for å sjekke dysetrykk og injeksjonsmønster. Dette er normalt ikke nødvendig, men kan anbefales å gjøre etter 1000 timer/4 år. Så lenge motoren går jevnt, er det som regel ikke problemer med dysene.

- Ventilene bør justeres etter ca 50 timer, da disse ofte kan være trange.

- På enkelte motorinstallasjoner har man sett problemer med motorfestene. Sjekk derfor at det er omtrent samme avstand på alle spaltene, hvis ikke kan gummilabbene "kollapse".

- Motoren skal ikke vibrere på tomgang (ca 700 o/min). Hvis det er tilfellet, er trolig opprettingen feil.

- Mange nye båteiere har oppdaget at motoren er påført blå silikatholdig kjølevæske. Dette gjøres fra fabrikk, og er i følge Lars Jørgen Kopperud hos Seatronic i henhold til kravene for Yanmar Europe. Yanmar Norge krever imidlertid at nye motorer skal ha (rød) silikatfri kjølevæske. Liste over godkjente kjølevæsker finnes på Yanmar Norges hjemmeside. Om man har en motor med feil type, bør dette derfor byttes snarest. Systemet må i så fall renses skikkelig før man påfører ny kjølevæske. Husk også at ulike typer kjølevæske aldri skal blandes.

Ved vinterkonservering er det imidlertid ikke noe problem å bruke blå frostvæske på saltvannssiden av kjølevannssystemet.

Til slutt vil den motorukyndige forfatteren, etter sine frie hukommelse, gjerne minne om viktigheten av å sjekke snasafjosen daglig gjennom sesongen. Denne ligger som kjent ved siden av donglekjasen, og bør skiftes regelmessig. Det kan samtidig være lurt å kombinere dette med en inspeksjon av rokleknåsa. Skaff deg gjerne en dobbel verktøyforlenger, og et par grønne overledninger, så blir jobben enklere.

Sist oppdatert torsdag 27. september 2012 21:23  

Hovedmeny

Registrering

Din mening

Hva er viktigst for deg